>

Rozhovor s Martinem Mužíkem před cestou do Brna

Milan, 04.06. 2017 Aktuality

Ahoj Martine, vítám Tě opět v Čechách a ještě než se rozkoukáš, mám pro Tebe několik otázek.

Proč jsi se rozhodl jet do USA a co jsi od toho očekával?

Tak vždycky to byl takový sen, hrát baseball v USA. Myslím, že každý, kdo hraje baseball od mala, sní o tom stát se profesionálem. V podstatě jsem od toho očekával dobrou úroveň baseballu. Řikal jsem si, že bude super si vyzkoušet, jaké to je hrát za universitní tým. Nakonec mě to moc nadchlo. Jsem rád, že jsem to absolvoval.


Jak bylo pro Tebe náročné skloubit tam studium s baseballem?

Zase tak náročné to nebylo, Wake Tech má EFL classes, což znamená hodiny pro mezinárodní studenty. Měl jsem školu každý den čtyři hodiny a to nebylo tak náročné. Po škole jsme většinou zajeli domů, dali si něco k jidlu, a jeli na trénink. Tenhle harmonogram mi moc vyhovoval.


Stíhal jsi sledovat i baseballové dění v Čechách?

Baseball v Česku jsem sledoval každý hrací víkend. Kotlářce se letos asi úplně nedaří podle představ, ale já věřím, že to zvládneme do play-off. Hodně sleduju Honzu Nováka na kopci, protože se mu letos daří. Dokonce se mě tady i jeden trenér ptal, kdo ten Honza Novák vůbec je.


Co Ti pobyt v USA dal a vzal?

Tak určitě si myslím, že pobyt v USA mi hodně prospěl. Co se týče angličtiny, baseballu a všeho okolo, a jediné co mi vzal, byly asi jen peníze ????????
Dokonce jsem se s Mikem Griffinem vydal ná zápas minor league a trošku si tam popovídal s Martinem Červenkou. Bohuzel pršelo, tak jsem ho neviděl hrát.


Měl jsi po dobu pobytu podporu z Čech a jak pro Tebe byla důležitá?

Rozhodně podpora od mojí rodiny byla obrovská. Chtěl bych jim za to strašně moc poděkovat, protože to, co pro mě udělali a dělají je neskutečné!


Chtěl bys dál pokračovat se studiem ve Státech?

Určitě bych rád ve studiu pokračoval. Už jsem se zapsal na podzimní semestr, takže do US bych se měl vracet v půlce srpna. Bude se ale hrát universiáda na Taiwanu, a tak se musím ještě domluvit se školou kdy nastoupím.


Na co by se měl mladý člověk, který prvně jede za louži na dlouhodobý pobyt připravit ? Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat?

Doporučuju mít víc, než jednu platební kartu, aby se vám nestalo to co mě -  že vám karta propadne ????.


Komu bys tuto zkušenost doporučil?

Určitě bych to doporučil mladým klukům, hned po maturitě. Jsem v kontaktu s Mikem Griffinem a Jay Stottem, kteří mi říkali, že pár kluků z ČR má zájem se připojit do stejného programu jako já.


Těšíš se domů?

Domů se hrozně těším. Mamce už jsem volal, ať připraví nějaké české jídlo.


Takže Tě uvidíme na našich hřištích dne ...?

Na hřiště bych měl nastoupit v sobotu 10. 6., proti Arrows Ostrava. Už se na kluky hrozně moc těším.

Děkuji za rozhovor

 

Starší články