>

Jak se připravuje Martin Mužík na Spring Training a extraligovou sezónu

, 28.02. 2019 Aktuality

HLUBOKÁ NA SPRING TRAININGU V ARIZONĚ

Převzato z https://www.baseball-hluboka.cz/ - 25 ůnor

1. Martine, kam přesně a na jak dlouho tentokrát odjíždíš a v jakém jedete složení?

Na začátku března odlétám na desetidenní Spring Training do Arizony, a to vlastně teprve podruhé se seniorským národním týmem. Na svém prvním výjezdu (loni) se seniorských národním týmem jsem byl na turnaji Super 6 v Holandsku. Letí celý širší výběr seniorského národního týmu, což je 25 hráčů a 9 trenérů.

2. Jak probíhá tvá příprava nejen na Arizonu ale i na sezónu 2019?

Na letošní sezonu se připravuji už od té doby, co jsme se vrátil z Kolumbie. Od listopadu do půlky ledna jsem makal jenom v posilovně, abych nabral nějakou sílu a mohl pálit homeruny (směje se Martin). Ale minulý týden jsem najel na nový posilovací program od americké akademie Diamond Fit, abych tu sílu, co jsem nabyl, využil na hřišti. Skládá se to hodně z výbušných a balančních cviků, ale ani silové cviky tam nechybí. Dále pak pracuji na pálce, což je dle mého názoru moje silná stránka. Dělám hodně drilů ze stativu, front toss ale i pálení ze stroje a živý nadhoz. Taéy rád používám těžší pálky, protože si pak moje tělo lépe zvyká na pálky, co používám normálně, a hlavně s těžší pálkou lépe rozeznám chyby ve svém švihu.

3. Jaká bude sportovní náplň, co je cílem tohoto výjezdu?

Cílem je si po dlouhé zimní přípravě zatrénovat venku, sehrát se s klukama, a odehrát co nejvíc kvalitních zápasů proti MiLB týmům (farmářským týmům profesionální soutěže). Bude to jistě cenná zkušenost, protože hráči na Spring Training jsou profesionálové ( převážně AA a AAA ligy). A určitě bude přínosné rozehrát se před začátkem české extraligy.

Program je na celých 10 dní bude dost nabitý. Každý den budeme trávit na hřišti, ať už v rámci tréninku, nebo zápasu. Součástí programu bude i každodenní posilovna.

4. Jak plánujete využít volný čas? Bude čas i na zábavu?

Zatím jsme nic konkrétního neplánovali. Ale jak už jsme si zjišťovali, poblíž hotelu je Marshllas a Ross, což jsou obchody s originálním oblečením, takže budeme jeden z našich plánů ve volném čase, budou stoprocentně i nákupy J

5. Jaké jsou další plány, než natvrdo začne sezóna 2019?

Až se vrátíme, tak nám bude zbývat už jen jeden týden do začátku extraligy. Takže si určitě zajdu do posilovny a čeká mě i pár tréninků venku. Pak už nás čeká samotná extraliga, a my se už teď moc těšíme na její zahájení!

Martinovi děkujeme za zodpovězené dotazy a přejeme mu úspěšný začátek nové sezóny včetně úspěšných 10 dní v Arizoně!

Starší články