>

Filip Smola: "Musel jsem se postavit na vlastní nohy"

PR Team, 02.04. 2020 Aktuality

Přinášíme vám druhou část rozhovoru s Filipem Smolou, která vznikala ještě před jeho lednovým odletem do USA a byla aktualizována vzhledem k současné situaci s COVID-19. Věnujeme se v ní zejména Filipovu studiu v USA. První, která byla věnována převážně reprezentaci a Extralize, si můžete přečíst zde

Filipe, jsi jedním z českých hráčů, kteří působí v USA, ale nyní jsi kvůli všem známým skutečnostem s virem COVID-19 zpět v ČR. Můžeš nám popsat, jak to v Americe poslední dny, kdy jsi tam byl probíhalo?
Poslední dny v Americe byly rozhodně hektické. V úterý 10.3. jsme ještě odehráli zápas proti Ohio Valley bez problému. Ve středu 11.3. začínaly vycházet zprávy, že některé konference ukončí sezonu. Pak večer jsme se dozvěděli, že NBA suspenduje ligu minimálně na měsíc a MLB ukončuje Spring Training. Ve čtvrtek jsme měli ještě trénink a zápas proti sobě, ale bohužel na konci nám trenér řekl, že NCAA doporučuje ukončení všech jarních sportů. Pro všechny „čtvrťáky“ to byla velká rána, protože pro převážnou část to byl poslední rok, co mohli hrát baseball. V pátek 13.3. ráno už jsem domlouval s tátou, jaké jsou možnosti, jak se dostat domů. V sobotu ráno už jsem byl v letadle do Prahy. Co jsem tak slyšel, tak ještě potom lety do Evropy i do Prahy byly, ale já se bál, že po vyjádření prezidenta Trumpa budou všechny lety do Evropy zrušeny. A teď je už návrat dost těžký.

Celý článek najdete zde

Starší články