>

Extraliga: Dvě výhry proti Drakům Brno

PR Team, 08.06. 2020 Aktuality

Úspěšný víkend má za sebou extraligový tým Kotlářky, když se mu podařilo dvakrát porazit Draky Brno, z toho jednou rozdílem.

V sobotu se hrálo na Městském baseballovém stadionu v Brně, kde se proti sobě postavili na nadhozu Daniel Padyšák a Radim Chroust. Zápas ukázal skvělou kvalitu obou startérů a bylo od začátku jasné, že se utkání bude lámat v závěru. Kotlářka šla do těsného vedení 1:0 ve čtvrté směně po odpalu Scotta Mulhearna. Draci v šesté směně otočili na 2:1 díky Přemku Chroustovi a jeho dvěma rbi. Kotlářka do sedmé směny poslala Pepu Cihláře na kopec, Draci překvapivě nechali elitního nadhazovače Martina Schneidera nevyužitého a na kopec poslali nezkušeného Filipa Čapku. Ten svou roli nezvládl a po dvou metách zdarma přenechal své místo Janu Vašourkovi. Ten vykazoval známky nepřipravenosti a inkasoval metu zdarma a dvoumetový odpal od Martina Mužíka, který stanovil nakonec finální výsledek na 4:2. Draci v závěru na Pepu Cihláře dokázali zatlačit, takže utkání musel zavřít jeden z hrdinů hostů Scotty Mulhearn.

V neděli přivítali hráči Kotlářky Draky na svém hřišti na Markétě. Za hosty startoval Ondřej Furko za domácí Lukáš Ercoli, který musel zastoupit zdravotně indisponovaného Honzu Nováka. Lukáš předvedl famózní výkon a za 6 směn povolil Drakům jen 3 hity a 1 bod. Ondřej na druhé straně neměl svůj nejlepší den, ale srdnatě bojoval každou směnu a odolával tlaku domácích pálkařů čtyři směny velmi slušně. Překvapivě ale trenéři hostí nechali Ondřeje na kopci dále a nesáhli k nabízené možnosti použít své eso Martina Schneidera a Kotlářka se v páté směně prosadila hned 9 body, čtyři z nich už na střídajícího Jana Nebenfuhra, který neměl šanci ani přes slušný výkon rozjeté pálkaře domácích zastavit. V této směně odpálil Dan Vavruša dva homeruny, z toho jeden grandslam! Luxusní vedení 11:1 pak Kotlářka nepustila a šanci k extraligové premiéře dostal na kopci Honza Komorous, který zavřel sedmou směnu, které bylo utkání uzavřeno.

Starší články