>

Breaking: Martin Červenka se vrací zpět do Kotlářky Praha!

Tomáš Kovala, 30.07. 2020 Aktuality

Ahoj Martine,

Vítám tě zpět v České republice. Podle dosavadních informací si prošel negativním testem na Covid-19 a už máš v plánu se ukázat i na hřišti.

Jak probíhala příprava cesty zpět do České republiky a co stálo za myšlenkou vrátit se?

Příprava mé cesty zpět byla v podstatě jednoduchá. Spočívala v tom, že jsem koupil letenku a letěl jsem (Směje se). Ono vlastně nebylo ani moc co jiného vymýšlet, protože mi sice v Americe řekli, že by byli rádi abych počkal, ale já jsem důvod čekat moc neviděl. Na 60 man rosteru bylo 56 hráčů, a já jsem už neviděl moc velkou šanci na to, aby si mě vzali. To by se stalo leda kdyby se někdo zranil. Tak jsem si řekl, že se radši vrátím domů, když je situace taková, jaká je.

Kotlářka Praha je po základní části a dvou odehraných kolech Top-6 na velmi dobré pozici v tabulce a její cíl je vyhrát letošní ročník Extraligy.

Sledoval jsi Kotlářku, svůj mateřský tým, v průběhu sezony? Byl jsi v kontaktu s někým z týmu nebo z reprezentace? 

Určitě ano, sledoval jsem jako každý rok výsledky a to, jak se Kotlářce daří, na internetu. S kluky z Kotlářky ani z reprezentace jsem však bohužel v kontaktu nebyl, ale těším se na to, že je všechny brzo uvidím na hřišti.

Máš v plánu s Kotlářkou Praha dohrát celou extraligovou sezonu?

Určitě to v mém plánu je. Po návratu jsem musel podstoupit test na COVID-19, který vyšel negativně, takže jsem připraven s Kotlářkou dohrát celou sezonu.

V posledních zápasech se Kotlářka třemi výhrami nad Eagles Praha dostala zpět na vyšší místa v tabulce Top6. V prvním kole nadstavby a v několika posledních kolech základní části však ztratila hned několik zápasů a nebyla schopna se prosadit.

Na čem podle tebe musí tým coache Mulhearna zapracovat, aby byl schopen vyhrát Českou Baseballovou Extraligu? 

To je těžká otázka, jelikož jsem nebyl na zápasech osobně a z internetu se to nedá úplně dobře sledovat a soudit. Kluci musí vždy podat maximální výkon a nějak to dopadne. Tady se opravdu nedá moc co povídat, ale když každý udělá maximum pro ten výsledek tak věřím, že to nějak výjde.

V minulém týdnu se do týmu vrátil i Petr Síla, se kterým si vyhrál Mistrovský titul, extraligový tým má nyní na svém roasteru 30 hráčů a je zároveň nejmladším týmem v celé Extralize.

Působí na tebe letošní tým podobně jako celek ze sezony 2015, který vyhrál Extraligu nebo tě zaujal i jiný tým soutěže?

Těžko říct, v roce 2015 jsme měli výborné nadhazovače jako byl můj brácha (Marek Červenka), Honza Novák a Marek Minařík. Měli jsme taky Mitche Nilssona, který hrál na spojce a byl tehdy jedním z nejlepších hráčů v Česku. Letos, i když jsem nebyl na zápasech tak vím, že házel dobře opět Honza Novák a Daniel Padyšák, který ale bohužel brzy odjede. Tým tak bude stát na jiných lidech a uvidíme, jak to bude vypadat až přijdu na hřiště.

Tento týden zpět do USA odjíždí Daniel Padyšák na svou Univerzitu v Charlotte.

Jak podle tebe odjezd Daniela ovlivní celý tým?

Výsledky to ovlivní určitě hodně. Daniel je velmi dobrým nadhazovačem, což prokazoval v průběhu celé sezony a dokázal, že v českém baseballu patří zcela jistě mezi nejlepší nadhazovače. Ztráta to tedy bude velká.

Do Extraligy se vracíš poprvé od roku 2017. Shodou náhod se od stejného roku tento měsíc vrátil už jednou zmiňovaný Petr Síla.

Těšíš se na svůj návrat do českého baseballu?

Těším se moc. Od té doby, co nám ukončili Spring Training jsem nemohl pořádně na hřiště ani jsem si nemohl zahrát žádný zápas, takže se těším až si zase zahraji ostré baseballové utkání.

Zpět k tobě Martine, ty jsi byl letos opět pozvaný na Spring Training, který však byl kvůli COVIDU-19 přerušen. V USA  jsi strávil několik měsíců, než ses rozhodl vrátit zpět do Prahy.

Jak probíhala tvá příprava? Na co ses v průběhu přípravy mohl vzhledem k situaci zaměřit a s kým ses připravoval?

Přípravu jsem začal na Spring Trainingu, ze kterého jsme odehráli půlku, než nám ho zrušili a v podstatě to bylo takové to klasické trénování. Po ukončení Spring Trainingu zůstalo několik hráčů z Orioles na Floridě, takže jsem se připravoval s nimi. Chodili jsme k jednomu bývalému MLB hráči na zahradu, kde měl klec a nadhazovací kopec. My tak mohli pálit i házet. Když pak klukům z Major League začala sezona, tak jsem se tam seznámil s nějakými hráči z Minor League a chodil s nimi 3x až 4x týdně házet a pálit. Nebylo to úplně ideální, jelikož jsem nemohl být na hřišti, ale vzhledem k dané situaci v USA to bylo aspoň něco.

Jaká je nyní tvá situace v organizaci Baltimore Orioles?

Vzhledem k tomu, že jsem se vrátil, tak letos určitě hrát za Baltimore už nebudu. Letos mi také končí smlouva, takže uvidíme, jestli mi Baltimore nabídne smlouvu novou nebo jestli dostanu nabídky i od jiných organizací. 

V tomto týdnu bude Kotlářka Praha hrát proti Hrochům Brno. V následujícím týdnu pak Na Markétě, při příležitosti Matuška Day, přivítá rivala Tempo Praha.

Prozradíš kdy tě naši fanoušci uvidí poprvé na hřišti?

Fanoušci by mě na hřišti měli vidět snad už v pátek proti Hrochům. Datum si teď však nevybavím (směje se). Uvidíme, jestli mě Scotty nasadí do sestavy nebo ne. Budeme si o tom muset ještě promluvit a uvidíme, jak se budu cítit fyzicky, abych tam byl na hřišti k něčemu platný a nebyl pátý kolo u vozu (směje se). 

V České republice jsi dlouhou dobu nebyl.

Na koho, popřípadě na co ses těšil zpět nejvíce?

Nejvíce jsem se určitě těšil na přítelkyni a na rodinu, ale i na to, že si konečně budu opět moct zahrát baseball.

Co by si vzkázal fanouškům Kotlářky Praha?

Vzkázal bych jim, aby nás přišli podpořit a fandili. Doufáme, že v sérii proti Hrochům dokážeme vyhrát tři zápasy a posuneme se v tabulce Top6 zase trochu výš. Těším se na vás na našem stadionu Na Markétě!

Martine díky moc za rozhovor a přeji ti hodně štěstí při tvém návratu do Extraligy.

Díky moc.

Starší články