>

Season review 2020 - Kateřina Bártová #42

PR team, 05.04. 2021 Aktuality


Sezóna 2021 se blíží čím dál tím rychleji a my vám tak budeme moci každé následující pondělí přinášet rozhovor s jednou hráčkou nebo hráčem našich A-týmů, ve kterém se zeptáme na hodnocení sezony 2020 z jejich pohledu. Dozvíme se jejich cíle, očekávání a na konec, co Vám hráči vzkazují do nové sezóny. Dnes Vám představíme polařku Kačku Bártovou, která hraje s číslem 42.

Jak z tvého pohledu hodnotíš sezónu 2020?

Pro mě je důležitý, jestli je sranda. A ta rozhodně byla. Takže za mě super!

Kdo tě inspiroval tuhle sezónu?

Docela mě nakoplo, že se k nám přidaly zkušenější hráčky a to, jak s námi společně trénovaly. Předávaly nám něco nového a mimo to s nima byla sranda na zápasech. Taky se k nám přidaly i mladší (ale stejně tak zkušené) juniorky, které by si mnohé z nás starších mohly lehce strčit do kapsy.

Můžeš nám připomenout nějaký moment, který ti zůstal z minulé sezóny v paměti?

Docela dobře si pamatuji juniorský turnaj na Hluboké, kam jsme přijely už o týden dřív, jelikož jsme tam byly jako každé léto na soustředění. Ani nevím, jestli to bylo tím, že jsme se v tom týdnu sehrály a zamakaly na sobě nebo tím, že nás herně Mireček šetřil, každopádně všechny ostatní týmy jsme si při turnaji takříkajíc „namazaly na chleba. Čemuž bych ještě před soustředěním asi nevěřila.

Jo a taky jsme na hřišti hned vedle koukaly na Káju Blažkovou, jak to z kopce nandavala baseballistům. To byl skvělej výkon, Kájo!

Jaké jsou tři důvody, proč se ti líbí být součástí týmu Kotlářka Praha?

Zaprvé, je s holkama v jakýkoliv situaci neuvěřitelná zábava. Zadruhé, Míra s Márou to s náma vždycky myslí dobře, dokážou motivovat a chtějí, abychom se někam posouvaly. A konečně, je to vzájemná podpora celýho týmu. A to i ve chvílích, kdy věci třeba nejdou tak, jak by si člověk přál.

Jak zatím probíhá zimní příprava?

Abych byla upřímná, poslední dobou se víc připravuju na zkouškový než na sezónu, ale jinak zatím individuálně makám na fyzičce, abych na zápasech neumřela už při rozcvičce.

Čím si se spoluhráčkami zpříjemňujete tréninky?

Samozřejmě si úplně pořád povídáme a ono v podstatě stačí, že jsme úplně skvělý, protože pak jsou i ty tréninky úplně skvělý.

Na co se chceš hlavně v sezóně 2021 soustředit?

Asi zapracuju na koncentraci při zápase. Ono se to pak vymstí, když byť jen na vteřinku přestaneš dávat pozor. Mimo jiné taky celou zimu šetřím hlasivky, abychom měly při sezóně „pořádnej dugout“.

Co sis odnesla z prohry v semifinále proti Joudrs?

Nesmíme se vzdávat v průběhu zápasu, tým musí držet při sobě až do konce. Než zápas skončí, je to pro nás vždycky výzva, které se nesmí uhnout.

Jak vidíš sezónu 2021, myslíš, že bude opět alespoň tak úspěšná, jako ta minulá?

To bych jí radila!

Koho chceš vidět na tribuně při svých zápasech?

Já bych tu tribunu hlavně ráda slyšela, to je pak něco neskutečnýho.

Co bys vzkázala fanouškům Kotlářky a českého softballu?

Aby nesmutnili z toho, že se ještě nehraje. Všechno si určitě vynahradíme.

Starší články