>

Děkujeme, Dane!

PR team, 29.04. 2021 Aktuality

Proti Tempu jsi odpálil svůj 50. homerun v české Extralize a vstoupil jsi tak do klubu homerunářů. Obrovská gratulace! Je příjemné vědět, že budeš navždy členem této elitní společnosti?

Děkuji moc. Věděl jsem, že se to blíží, respektive že mi ještě jeden chybí. Ale s tím, jak moc jsem trénoval přes zimu, tak jsem úplně nevěřil, že by to mohlo vyjít. Hlavně celá serie proti Tempu nebyla z mé strany úplně povedená. Ale rozhodně jsem rád, že se vše podařilo.

 Byl právě vstup do tohoto klubu jedním z cílů pro tuhle sezonu?

Cíle pro tuto sezonu jsem prakticky žádné neměl. Neměl jsem na baseball moc pomyšlení. V práci toho mám hodně, také rád trávím čas se svým synem Jakubem, takže jsem si do sezony žádné cíle nenesl.

Přeci jen je v tom ale schovaný ještě jiný příběh… chce se mi napsat až Hollywoodský příběh. (poslední ab a hr)

Již před víkendem jsem to oznámil starším hráčům... Ale opravdu se to povedlo. Poslední at bat a homerun. Zápas za nás doházel Jirka (brácha), kterému se ten zápas moc povedl. Bylo to opravdu hezké a přesně takto jsem si představoval svůj poslední zápas.

Kdy tě to poprvé napadlo a jestli můžeš prozradit, co tě k tomu vedlo?

Poprvé jsem nad tím začal uvažovat loni... Ale až okolo začátku kalendářního roku jsem se rozhodl, že po této sezoně již určitě pokračovat nebudu... V baseballe jsem toho pro sebe samotného dokázal mnoho. Když se sezona blížila, tak jsem nestíhal tréninky a chuť hrát byla menší. Vzhledem k tomu, že se extraliga hraje od pátku do neděle a já celý týden trávím v práci a pak bych měl ještě odpoledne létat po trénincích, stejně bych jako loni svého syna v podstatě neviděl jinak než spícího doma. To mě vůbec netěšilo. A tu chuť k baseballu mi to bralo.

Baseball pro mě byl vždy zábava a něco, co jsem bral vždy vážně a dělal naplno. Všichni, co mě znají, ví, že jsem usměvavý člověk, který se baseballem převážně bavil, ale když jsem ho hrál, tak jen naplno. To byl také jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl nepokračovat dále. Protože hrát baseball jen na půl plynu bez tréninků není něco, co bych si dokázal představit a zároveň z toho měl takovou radost, jako jsem v minulosti míval. Vím, že posledních pár let to bylo podobné, tréninky jsem moc často od začátku nestíhal a chodil jsem někdy až o hodinu pozdě. Nedokázal jsem si představit takhle dál pokračovat.

Spoustu fanoušků, nejen Kotlářky, ale i českého baseballu, to určitě zaskočilo. Budou tě moci potkávat na hřišti i nadále? Byť třeba jen jako fanouška?

Určitě plánuji zůstat aktivním fanouškem baseballu. Až se nějak rozvolní proticovidová opatření, tak se určitě zajdu na Markétu podívat. A rozhodně to není tak, že už v životě nebudu hrát žádný baseballový zápas... Na extraligu se vždy rád přijdu podívat, jen si to teď budu užívat z trochu jiné pozice.

Ještě zpátky k zápasu proti Tempu. Je příkladný, že právě tvůj prozatím poslední zápas jsi zakončil s bráchou na kopci a ještě vítězně. Bylo to hodně emotivní?

Jo, to bylo naprosto skvělé. Jak jsem již říkal, Jirka házel famózně. Bylo to naprosto ideální rozloučení, a ještě ke všemu s výhrou. Emotivní to rozhodně bylo a po zápase, když jsem to oznamoval zbytku týmu, tak mi dokonce ukápla slzička... :)

Co na tvoje rozhodnutí říká rodina?

Překvapivě ze všech stran bylo velké pochopení. Akorát Anet (manželka) říkala, jestli si to ještě nechci rozmyslet a dohrát celou sezonu… Kuba mi toho zatím moc neřekl... :D

Za osm let v extralize máš naprosto vynikající statistiky. Pálkařský průměr .347, 50 HR, OBP máš neuvěřitelných .419 a takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho… Jsi spokojený s tím, jakou jsi v Extralize zanechal stopu?

Že mám takové statistiky jsem ani nevěděl. Nevypadá to úplně zle... Spokojený jsem hlavně s tím, že jsem si parádně zahrál. Doufám, že jsem i nějakým mladším klukům dokázal předat nějaké zkušenosti, které jsem během svých let v baseballe nasbíral.

Dovol mi, abych ti jménem Kotlářky, českého baseballu a všech, kteří tě na hřišti potkali, moc poděkoval za práci, kterou jsi odvedl. Byla to pro nás obrovská čest!

Děkuji. Já děkuji tátovi a všem trenérům co jsem v minulosti potkal, od každého jsem si něco vzal. Byla pro mě čest, být součástí národního týmu a účastnit se všemožných mezinárodních turnajů, vždy jsem si to parádně užil a baseballem se bavil.

Děkuji za rozhovor. Je ještě něco, co bys chtěl chtěl vzkázat svým fanouškům? Jinak já se budu těšit v Kotlářka Talkshow, kde všechno probereme dopodrobna!

Určitě, děkuji za pozvání a rád se někdy stavím. Chtěl bych vzkázat, že jim děkuji za podporu a že se s nimi určitě brzy uvidím na zápase, snad nám to brzy dovolí a spoluhráčům přeji úspěšnou sezonu a doufám, že budou hrát nejlépe jak umí! Tak se těším do Kotlářka Talkshow.

Starší články