>

Cesta týmu U10 turnajem Super Cup

PR team, 25.06. 2022 Aktuality

V pátek 3.6. se náš tým U10 sešel v Hluboké nad Vltavou, aby se zúčastnil pravděpodobně nejprestižnějšího turnaje Evropy SuperCup. Cíle na tomto turnaji komentoval hlavní trenér U10 Tomáš Bílek. „Neoficiálním cílem pro Supercup bylo, aby kluci posbírali co nejvíce zkušeností. Už to, že se nám podařilo postoupit a úspěšně se kvalifikovat ze Stříbrného superpoháru byl úspěch. Snažíme se ale do kluků dostat vítěznou mentalitu, takže oficiálním cílem bylo vyhrát každou směnu.“


Název: Tomáš si dává "high five" se svěřencem

Turnaj systémem 6 týmů ve skupině a následný Double elimination ukázal, že pokud se chceme porvat s nejlepšími, musíme být nejhůře druzí ve skupině. O tom dost možná rozhodl hned první zápas proti Litvě (10:9). Po těsné výhře proti výběru Litvy naši kluci následně změřili síly s Londýnskými Mets (15:3), HIT Opava (12:11), Miners Kladno (7:15) a Cardinals Hroši Brno (5:17). 4 výhry a 1 prohra pro nás znamenaly konečné druhé místo v tabulce a postup do TOP 8.

V pátek večer nás ještě čekala součást turnaje zvaná MASTERS. Sbor disciplín zaměřené na baseballové dovednosti (souhra, odpal, hod, běh) zvládli naši kluci na výbornou a obsadili sedmé místo. „Masters jsou hodně nevyzpytatelná záležitost, která má velký vliv na celkové pořadí. Pro nás byl ale mnohem důležitějši výsledek v turnaji. I proto jsem byl mile překvapený, jak dobře se nám povedly. Dosáhli jsme nejvyššího počtu bodů v historii Kotlářky, to bereme a jsem na kluky pyšný,“ komentoval naše vystoupení Tomáš.

V sobotu večer jsme odehráli v rámci prvního kola double elimination bratrovražedný souboj s Tempem Praha. Ukázkový zápas, který se hned od první směny přeléval z jedné strany na druhou, zastavily až blesky a zápas byl přerušen za stavu 6:6 do nedělního rána. Po pokračování zápasu dominovaly obrany a šlo se do tie-breaku, který jsme nakonec zvládli lépe a došli si pro vítězství (9:6).

 
Název: Dobrá obrana, teď se jde útočit

Následoval zápas proti španělskému Katalánsku, který hodnotil Bílek jako vůbec nejzajímavější z celého turnaje. „Nejzajímavější byl určitě zápas proti výběru Katalánska. Hrálo se víceméně o postup do semifinále a až do posledního outu jsme vedli o bod. Bohužel se Španělům podařilo zápas na poslední chvíli otočit (7:8). I tak ale obrovský zážitek pro všechny. Neskutečná divácká kulisa. Bylo krásné vidět, jak naše baseballová komunita drží při sobě, fandili nám snad všechny české týmy. Vyhrát by samozřejmě bylo krásné, ale z trenérského pohledu a z pohledu rozvoje dětí může mít prohraný, těsný a důležitý zápas větší vliv než ten stejný, ale vítězný.“

 
Název: Společná fotka s týmem Katalánska

Na poslední zápas se rozsáhlý realizační tým (7 trenérů) rozhodl, že nám je jedno, zdali skončíme v turnaji pátí nebo šestí, jsme dali šanci mladým klukům, kteří toho tolik za turnaj neodehráli. I přes sympatický výkon, jsme v tomto zápase nestačili na Nuclears a tak jsme obsadili šesté místo. Po součtu pořadí v turnaji a Masters jsme tak obsadili krásné sedmé místo! „Skvělá akce s výbornými diváky. Celkové sedmé místo je nelepším umístěním Kotlářky v historii. Kluci si to za svojí tvrdou práci zasloužili a patřičně i užili. Budeme na to vzpomínat ještě dlouho . Jsem na ně hrozně pyšný! Zároveň bych chtěl poděkovat i všem rodičům! Bez nich by to samozřejmě nešlo a mám velkou radost z toho, jakou partu se nám podařilo vytvořit. Nakonec je právě tohle to, co má největší cenu! Díky moc všem “ zhodnotil na závěr celý turnaj Tomáš Bílek.

Starší články