>

U12 vítězí v italském Ronchi!

PR team, 19.07. 2022 Aktuality

Minulý týden se mix U11 a U13 týmů vydal v rámci letní přípravy na turnaj do Itálie. "Turnaj v italském Ronchi dei Legionare je turnaj pro kategorii U12. Náš tym byl tedy složen z hráčů našich U11 a U13. Na turnaj jezdíme již tradičně, první kontakty s Pantery z Ronchi jsou již z 90 let, před několika lety jsme kontakty obnovili a od té doby sem pravidelně jezdíme. Máme to v Ronchi moc rádi. Naši hráči si zahrají proti italským týmům, navážou nová přátelství a zažijí spoustu legrace a dobrodružství," popisuje turnaj vedoucí výpravy a hlavní trenér Ivan Aubrecht.

Abychom si užili i něco jiného, než hřiště, přijíždíme dva večery před začátkem turnaje. První noc trávíme pod širákem. Druhý den si dáváme ranní BPčko, oběd formou bufetu (prosciutto, mortadela, italské sýry) a vyrážíme na pláž. "To je právě výhoda polohy hřiště, je to odsud kousek na pláž nebo k řece, kde jsme se osvěžovali v horkém italském počasí," vysvětluje Ivan další strategický důvod, proč zrovna Ronchi je destinací, kam na turnaj jezdíme.


Ivan rozdává dětem meloun na pláži

V pátek ráno nás čeká první zápas turnaje proti Ducks Staranzano. Netušíme, jaká úroveň soupeřů bude a tak na osu nadhoz - catcher posíláme naši reprezntační dvojici Ondra Puš - Vilda Vančura. Zápasy jsou omezeny na 5 inningů a maximálně 4 body na směnu, fér pravidlo vzhledem k horku, které panovalo. Když v první směně se naše první pětice pálkařů střída po doublech na druhé metě, padá z nás stres a zbytek zápasu dohráváme ve větší herní pohodě. Šanci dostávají i mladší kluci, na catcheru Vildu střídá v jeho debutu na této pozici Matouš Loub, na nadhozu se vystřídali Matěj Šonka, následně Ríša Chižňak a zavíral Martin Cejp. První úkol splněn, zápas vyhráváme 7:4. 

Následuje pauza 5 hodin, kterou využíváme pro další koupačku na blízké pláži. Po pauze nás čeká druhý zápas ve skupině proti Tigers Cervignano. Na kopci za nás začíná Robin Míka a končí začátek první směny po 10 nadhozech a 3 strike outech, možná i to uvolnilo ruce našim pálkařům a dohrávku opět ukončujeme pro "quatro punte". Po dvou směnách svítí skóre 8:0, my sundaváme Robina a posíláme na kopec Matouše Louba, který taktéž nepouští soupeře vůbec k ničemu. My se naopak držíme při chuti a zápas nakonec končí po 4 směnách 14:0 pro nás. Další úkol splněn, ve skupině vítězíme. 


Matouš Loub na pálce, před jeho pull triplem

"V pátek večer nám naše skvělá parta rodičů uspořádala luxusní grilovačku přímo na hřišti. Kluci se mezitím sbližovali s místnimi hraním různých her na hřišti, užívali jsme si tedy každou chvíli tak, jak to umí právě Italové," říká Ivan o trávení volného času. Po prostudování systému turnaje jsme zjistili, že se druhá místa ve skupinách prohodila a vznikly nové dvě skupiny pro sobotní zápasy. Dojídáme a jdeme spát.

V sobotu ráno na nás tak opět čekal tým Tigers Cervignano. Na nadhozu dáváme šanci mladé krvi Hříbal, Chižňak, Šonka vedené zkušeným Vildou Vančurou. Nadhoz i pálkaři zvládají, co jsme potřebovali, pálkaři taktéž a my si odnášíme další vítězství 15:6. Zápas o finále přichází hned po obědě proti Ponte di piave. Začínáme opět s duetem Puš - Vančura, soupeř však tvrdými odpaly dobíhá pro 4 body a poprvé v turnaji začnou pracovat nervíky. Ty však odchází po 5 doublech našeho vršku line upu, druhou směnu Ondra zavírá na 3 strike outy a my se ukliďňujeme, přidáváme body, zápas zavírá Matouš Loub a my můžeme slavit postup do finále po výhře 14:5. Na oslavu jedeme samozřejmě znovu na pláž, dáváme si pravou italskou zmrzku, vracíme se na ubytování a jdeme spát.

Finále je naplánované na neděli odpoledne a tak po snídani vyrážíme ještě k místní řece, která je taktéž pro kluky velký zážitek. Výsledky druhé skupiny nám nakonec do finále přidělili opět Ducks Cervignano. Ducks viděli vyházeného Ondru s Matoušem a tak možná pomýšleli na odvetu ze skupiny. Jenže zapomněli, že máme pořád ještě fresh Robina Míku. První směnu sice Robinovi nasadili 2 body po pěkných odpalech, my však vracíme třemi body. V dalším směně si Robin opět hází svých klasických 10 nadhozů, stejně tak ale i soupeř. Rozhodující je až začátek čtvrté směny. Na dva outy pálí Martin Cejp double, posílá Míkoňě pro bod, Ondra dostává od trenéra soupeře metu zdarma, Vilda je trefen do hlavy a na plný mety přichází Matěj Hříbal. PRÁSK! Rána do zadního pole čistí mety pro "quatro punte". Zápas zavírá Martin Cejp a my se radujeme z výhry 9:4 a zlaté medaile!

Na otázku Ivanovi, jaké byly jeho pocity po vítězném finále odpovídá takto: "Samozřejmě skvělé, velká radost. Byl jsem rád, ze se dětem na turnaji všeobecně líbilo, vítězství byl již takový bonus. Parta kluků, kteří se na turnaji sešli, baseball milují, tvrdě na sobě pracují a vítězství si bezesporu zaslouží. Já věřím, že pro tuhle partičku je to první vlaštovka a že mnoho dalších bude následovat."


Ivan, Ondra a Vilda čekající na vyhlášení

Z turnaje si tak odvážíme spoustu krásných zážitků a dobrých výkonů. To je skvělá kombinace a my se už těšíme na další takové turnaje!
#Togetherwestand

Starší články