>

Jak si tým U13 došel pro šesté místo v Republice

PR team, 04.10. 2022 Aktuality

Naše třináctky mají taktéž svojí sezónu za sebou. Jejich vrchol se konal v Hluboké nad Vltavou. Důležitější však byla samotná cesta, která na toto mistrovství republiky vedla.

"Prvním předpokladem samotné kvalifikace je postup z Českého baseballového poháru. Tento turnaj (květen) se nám ale vůbec nepovedl a nakonec jsme skončili na první z nepostupových příček, což bylo velkým zklamáním. Měli jsme velké štěstí a osud nám hodil rukavici v podobě odhlášení jednoho z kvalifikovaných týmů. Jenomže i toto místo jsme neměli zadarmo. Museli jsme ještě sehrát barážové utkání s prvním nepostupujícím z moravské části tedy Kasikem Frýdek Místek a to v Brně, v úterý, tři dny před samotným kvalifikačním turnajem. Výsledkem byl krásný urputný zápas, který jsme otáčeli z původních 0:5 na konečných 9:7. Touto výhrou jsme se dostali na kvalifikaci na MČR U13, která se uskutečnila v Brně. Na tomto turnaji hráči předváděli skvělé výkony v neuvěřitelně vyrovnaných a opět nervy drásajících zápasech. Myslím, že i po taktické stránce jsme to zvládli skvěle a byl z toho postup do TOP 8 týmů na závěrečné MČR," vysvětluje cestu na samotné mistrovství manažer týmu Ivan Aubrecht.

Z leva: Cyril Janda, Vilém Vančura, Robin Míka

Z konce sezóny po soustředění se tedy stal měsíc plný baseballu, který nás skvělými a bojovnými výsledky dovedl až na samotný vrchol. Na turnaj, který se nám po jarní části zdál nepředstavitelný, byl postup zajištěn. Cíle na mistrovství hodnotil Ivan takto: "Již to, že jsme se na turnaj dostali, bylo určitým způsobem úspěch. Vždyť ještě několik týdnů předtím jsme nebyli nominováni ani na kvalifikaci. S jistotou lze tedy říci, že jsme na turnaj jeli jako „papírově“ nejslabší tým. Cíle jsme ale těmto předpokladům nepřizpůsobovali, papírové předpoklady jsme brali jako naší možnou výhodu. Naší ambicí bylo 5. místo."

První zápas nás čekal proti Drakům Brno. Soupeř přijel velmi dobře připraven, ale my jsme mu rozhodně nechtěli nic darovat zadarmo. Začínáme tedy s Ondrou Pušem, který dominantně udržel začátek soupeřového line upu. To samé však předvedl i soupeřův nadhazovač, který si připsal strike out the side. Začátek druhé směny už bohužel Ondrovi tolik nevyšel a po pěti bodech soupeře jsme se rozhodli Ondru stáhnout po 35 nadhozech, aby mohl házet ještě v neděli a vystřídat za Cyrila Jandu, který dobře zavřel druhou směnu. Soupeřův nadhazovač přidal ještě jeden strike out a byl vystřídán na 20 nadhozů. Bohužel však ani reliever nás k ničemu nepustil. Za to Draci se do Cyrdy pustili zostra a přidali dalších 5 bodů. Ani v dohrávce trojky jsme nedokázali skórovat a tak jsme dali šanci Kiliánovi Holubcovi, který za 2 směny umožnil Drakům pouze 2 doběhy! Náš útok však zvládli pouze stejný počet bodů a zápas tak skončil rozdílem 12:2.

 

Zleva: Samuel Průcha, Martin Cejp, Dominik Fencher, Ondřej Puš ; Sedící: Matouš Loub

Nedalo se nic, jestli jsme chtěli pomýšlet na semifinále, museli jsme jít naplno i do druhého zápasu proti Třebíči Nuclears. Začínáme tak s Robinem Míkou, kterému úplně nevyšla první směna a soupeř dobíhá pro dva body. Třebíč vědomá si toho, že pokud prohraje, jejich ambice na mediale končí, posílá na kopec Dobeše. Ten absolutně maže náš začátek line upu. Po komfortním vedení z první směny soupeř střídá nadhoz, čehož využil náš střed a spodek line upu a my si připisujeme 4 doběhy, které však Třebíč dorovnala hned v dohrávce směny. Na začátku třetí směny dobíháme pro další dva bodíky a opět se ujímáme vedení. V dohrávce Robin zvládá jeden siktre out, jednu metu zdarma a je na maximálním limitě nadhozů. Na kopci ho tak střídá Vilda Vančura, který je přivítaný na první nadhoz dvoubodovým homerunem. Vilda však dokázal srdce velkého hráče a po zbytek zápasu soupeři už neumožnil vůbec nic! My naopak v poslední směně dobíháme pro další dva body a můžeme slavit vítězství a cenný skalp! "Určitě zápas s Třebíčí bude pro mě nejvíce nezapomenutelný moment tohoto turnaje, kde se ukázala obrovská bojovnost našeho týmu. Dokázali jsme v tomto zápase porazit tým, který určitě na turnaji mířil mnohem výš. My ho ale porážkou ve skupině poslali hrát o poslední příčky na turnaji," měl jasno Aubrecht. 

V sobotu nás tak čekal zápas o postup do semifinále proti Olympii Blansko. Kdo by to byl řekl. Jdeme do boje s Matoušem Loubem,  který I když měl ještě v pátek horečky, tak ukázal bojovného a týmového ducha a přijíždí. Bohužel však se na něm jeho zdravotní stav projevil. K jeho ne tak dominantnímu výkonu, jak jsme od něj zvyklí, se přidalo i neskutečné množství chyb v obraně. Možná chyběli zkušenosti, možná nám jen ten den nebylo přáno. Soupeř od začátku až do konce plně diktoval tempo zápasu a poslal nás do zápasu o páté místo v poměru 17:1.

V posledním zápase jsme tak vyzvali Ježky Jihlava. Zápas, který dokazuje, že ne vždy skóre ukazuje kvalitu zápasu. Od začátku až do konce bylo k vidění spoustu hezkých her v obraně od obou týmů, hezké odpaly a dobré nadhozy. Co nám padalo do rukavic, soupeřovi bohužel padalo do děr a tak zápas skončil pro Ježky 11:1 a pro nás tak i turnaj na konečném šestém místě. Celkové umístění však Ivan bere velmi pozitivně. "Konečné 6. místo beru, jako velký úspěch. Je to 6. místo, které nám zkušenostmi dalo strašně moc a jsem za něj na kluky velmi hrdý."

Ivan Aubrecht na mount visitu.

Sezóna, která prakticky měla kompetetivně končit na konci června, se tak protáhla až do konce září. No a jak tento článek zakončit, než krátkým zhodnocením samotným manažerem? "Musím říct, že to byla zajímavá sezona s úžasným zvratem. Tenhle tým se za rok neuvěřitelně zvedl, maká na sobě a chce se zlepšovat. Myslím, že mluvím za celý realizační tým, když řeknu, že je radost s těmito hráči pracovat a že v tento tým hodně věříme i do budoucna."

Stejně jako Ivan i my věříme, že tahle zkušenost bude velkým přínosem pro tento mladý tým a že v příštím roce nám ty medaile přivezou! 

Starší články