>

SK Kotlářka

Jak bylo na Matuška Day Vol. 2

kotlarka, 20.08. 2018 Aktuality

Velké cti se dostalo baseballistům Kotlářky Praha o uplynulém víkendu, v sobotu 18. srpna před začátkem jejich duelu s městským rivalem Tempo Titans Praha. Jejich pozvání totiž přijal a na hřiště na pražské Markétě zavítal velvyslanec Spojených Států Stephen B. King. Nezůstalo jen u přátelského potlachu o tomto v Čechách stále populárnějším sportu, ale pan velvyslanec, sám velký baseballový fanoušek a v minulosti aktivní hráč, rovněž zahájil první utkání sobotní dvouzápasové série, když hodil slavnostní zahajovací nadhoz celého baseballového odpoledne.

 

Dlužno dodat, že tím nastartoval klání, ve kterém hráči domácí Kotlářky, bojující nyní v nadstavbové části české Extraligy o účast ve finále soutěže, před početným publikem smetli soupeře z Tempa v sedmé směně rozdílem 12:1. V prvním zápase se domácím dařilo zejména v útočné fázi podpořené solidní obranou, na kopci potvrdil s umožněným jedním obdrženým bodem momentální vynikající formu nadhazovač Jan Novák a zápas velkolepě zakončil tříbodovým walk-off homerunem Scotty Mulhearn.

 

V průběhu zápasu pan King nakonec ochutnal i pivo z provenience bývalého hráče a dlouhodobého příznivce Kotlářky Praha, Adama Matušky, který společně se svým otcem, Martinem Matuškou na hřišti představil v rámci dalšího a, doufejme, nyní již i tradičního Matuška Day několik druhů piva jejich rodinného pivovaru. Při čepování piva jim velmi zdatně pomáhala profesionální obsluha z pražské restaurace Lokál Dlouhá se svými dvěma výčepy. A nesmíme zapomenout ani na vynikající hamburgery firmy Bejzment, která již rovněž neodmyslitelně patří k víkendovému baseballovému odpoledni s Kotlářkou Praha. Na hladký průběh obsluhy návštěvníků, kterých tato lákavá kombinace dobrého baseballu, vynikajícího piva a skvělých hamburgerů nakonec do areálu na Markétě přilákala opět několik stovek, pak dohlížela významná osobnost pražské gastronomické scény – mistr světa v čepování piva Lukáš Svoboda. A protože by bylo škoda nevyužít přítomnosti takové celebrity, zahájil druhé sobotní utkání dalším slavnostním nadhozem toho dne právě Lukáš.

I přesto však tentokráte domácí nezahájili druhé utkání šťastně, když po několika nepřesnostech a zaváháních v obraně umožnili soupeři v prvních dvou směnách hned čtyři doběhy. Naopak v útoku dlouho nemohli njít recept na zkušeného a výborně nadhazujícího Jakea Rabinowitze z Tempa. A byť se v páté směně druhého zápasu dokázali přiblížit na rozdíl jediného bodu a upravit skóre na 3:4 z pohledu domácích, na rozjetého a výborně pálícího soupeře to však nakonec nestačilo. Titáni svůj náskok v tomto jinak emotivně vypjatém zápase postupně navyšovali, až jej upravili na konečných 13:7.

 

Za Kotlářku Praha tímto děkujeme všem fanouškům za návštěvu a podporovatelům za podporu, Martinovi Salajkovi moc děkujeme za parádní fotky a těšíme se na viděnou při dalších bojích v české baseballové Extralize!